Ruotsiin ilmoittautuminen?

Yleistä keskustelua koiranäyttelyihin liittyvistä aiheista

Valvoja: Ari Rantala

Ruotsiin ilmoittautuminen?

ViestiKirjoittaja elina vainikka » 13.03.2010 07:41

Osaako joku neuvoa kuinka ilmoitan koirani Ruotsin näyttelyyn. One line ilmoittautuminen ei onnistunut ,kun ei koiraa löydy Skk tietokannasta kuinka saan sen tehtyä? Onnistuuko netin kautta?
elina vainikka
 
Viestit: 47
Liittynyt: 31.07.2009 07:03

Re: Ruotsiin ilmoittautuminen?

ViestiKirjoittaja riikka holappa » 14.03.2010 23:39

Taitaa olla niin, että eka kerralla pitää laittaa "paperiversiona" ja sitten jatkossa onnistuu netin kautta kun tiedot on siellä ruotsin kannassa.
Siis tulosta ruotsin kennelliiton sivuilta ilmolomake (siellä taisi olla erillinen ulkomaisille koirille) sitten maksat eurosiirtona nettipankissa ilmomaksun (ja usein ainakin pohjoisruotsin näyttelyissä heillä on käytössään ihan suomalainen tilikin jolloin voi maksaa ihan normaalisti ilmomaksun) ja sitten vielä mukaan kopio rekkarista ja ilmot postiin.
riikka holappa
 
Viestit: 44
Liittynyt: 22.06.2009 10:19

Re: Ruotsiin ilmoittautuminen?

ViestiKirjoittaja Minna Korpi » 04.04.2010 09:30

Ruotsiin ilmoittaminen onnistuu myös niin että laittaa etukäteen rekkarikopion ruotsin kennelliittoon että lisäävät koiran tiedot sinne tietokantaan ja sen jälkeen voi laittaa ilmot netin kautta.
Minna Korpi
 
Viestit: 19
Liittynyt: 25.05.2009 08:42

Re: Ruotsiin ilmoittautuminen?

ViestiKirjoittaja elina vainikka » 05.04.2010 18:07

Kiitokset vastauksista, sain ilmoitettua. Tein juuri niin että lähetin kopiot rekkareista. Helpompi maksaa noi ilmot netin kautta kun on toi Ruotsin kielikin aika heikko.
elina vainikka
 
Viestit: 47
Liittynyt: 31.07.2009 07:03


Paluu Koiranäyttelyaiheista keskustelua

Paikallaolijat

Käyttäjiä lukemassa tätä aluetta: Ei rekisteröityneitä käyttäjiä ja 1 vierailijaa

cron